Napędy przesuwne
Siłowniki do bram przesuwnych.

Projektowana na indywidualne potrzeby automatyka do bram przesuwnych funkcjonuje niezależnie od warunków atmosferycznych. Testy kontrolne przeprowadzane przez BFT, w całości oparte na praktyce, zapewniają maksymalną niezawodność. To rozwiązania najwyższej jakości, umożliwiające wykonanie łatwej i szybkiej instalacji.

Skorzystaj z diagramu poniżej, aby dobrać właściwe dla Twoich potrzeb rozwiązanie.

Aby powiększyć obraz kliknij go lewym klawiszem myszki.

Tabela doboru siłownika do bramy przesuwnej.

1. Podane w tabeli powyżej dane dotyczące masy bramy, nie obejmują oporów toczenia. Wprzypadku bram jeżdżących po szynie należy doliczyć 40%, natomiast w przypadku bramy samonośnej (podwieszanej) trzeba doliczyć 30% do masy rzeczywistej. Uzyskany w ten sposób wynik należy porównać z nominalną masą podaną w tabeli. W przypadku gdy rzeczywista masa bramy powiększona o opory toczenia jest bardzo zbliżona do wartości podanej w tabeli, zaleca się wybranie siłownika przeznaczonego do cięższych bram. Masa bramy wypełnionej deskami może znacznie się zmienić zewzględu na pochłanianą przez drewno wilgoć. Należy pamiętać także, że źle zamontowana lub źle skonstruowana i wykonana brama może stwarzać tak duże opory, że żadne z powyższych wyliczeń nie będzie prawidłowe. Jeżeli podczas ręcznej obsługi brama stawia duży opór lub są miejsca w których klinuje się to należy bramę poprawić. Brama na całej długości, przy użyciu stałej siły, powinna przesuwać się ruchem jednostajnym.

PRZYKŁAD: 950 kg (masa bramy) +30% (opory toczenia) = 1235 kg - wybór- siłownik ICARO

2. Intensywność użytkowania podana w ilości cykli na dobę, oznacza zalecaną liczbę cykli na dobę. Najłatwiej obliczyć docelową intensywność mnożąc liczbę pojazdów przez 3 (średnia liczba użycia bramy). Należy zwrócić uwagę czy brama będzie także służyła jako przejście dla pieszych. Wtedy ilość cykli może się gwałtownie zmienić i należy ją uwzględnić lub zalecić użytkowanie furtki.

PRZYKŁAD: 10 (użytkownicy) x 3 (średnia liczba użyć) = 30 cykli - wybór - siłownik DEIMOS

3. Długość bramy podana w metrach, określa światło wjazdu pomiędzy słupkami i nie obejmuje długości przeciwwagi. Ten parametr jest orientacyjny, gdyż możemy spotkać bramy które nie są długie, ale ciężkie.

Podczas doboru należy uwzględnić wszystkie powyższe informacje i dobrać siłownik spełniający największy z parametrów.

PRZYKŁAD: 300 kg (masa bramy) + 30% (opory) = 390 kg - DEIMOS; 100 (użytkownicy) x 3 (śr. liczba użyć) = 300 cykli - ICARO; długość 5m - DEIMOS;
WYBÓR: ICARO.DEIMOS BT - Nowe modele Drukuj Email
deimos A BT side viewNowa gama nepędów serii DEIMOS BT
Siłowniki do bram przesuwnych rezydencjalnych o masie 400 lub 600 kg
4 modele, w tym dwa z centralą HAMAL oraz dwie z centralą MERAK z wyświetlaczem LCD.
W nowych modelach wprowadzono szereg zmian techniczcznych i usprawnień w stosunku do starego modelu DEIMOS BT.

Więcej…
 
Deimos 700 Drukuj Email

Deimos 700 - napęd do bram przesuwnych o ciężarze do 700 kg.Siłownik DEIMOS 700 przeznaczony jest do rezydencyjnych bram przesuwnych o ciężarze do 7000 N (~700 kg) i długości do 7 m w świetle wjazdu oraz częstotliwości użytkowania napędu do 60 cykli na dobę. Jest wszechstronny i funkcjonalny dzięki obniżonej pozycji koła zębatego i zwartej konstrukcji. Cechuje go estetyka wykonania i solidna trwała budowa. Wewnętrzna przekładnia samohamowna wraz z silnikiem zasilanym napięciem 230 V AC blokują ręczne otwieranie i zamykanie bramy. Siłownik wyposażony jest w sprzęgło mechaniczne. Brama po natrafieniu na przeszkodę naciska na nią z siłą zależną od ustawienia sprzęgła.

 

Wbudowana centrala sterująca ALPHA umożliwia zaprogramowanie i wykorzystanie wielu funkcji takich jak np.: 3 lub 4 krokowa logika działania, funkcja furtki, sygnalizacja stanu bramy, wyjście drugiego kanału radia, działanie fotokomórek podczas otwierania,  czy zamknięcie bramy zaraz po zwolnieniu lini fotokomórek.

 

Centrala posiada zintegrowany radioodbiornik CLONIX z kodem dynamicznie zmiennym, który umożliwia zapamiętanie do 63 pilotów z serii MITTO. Oprócz tego posiada także złącze grzebieniowe służące do podłączenia dodatkowego radioodbiornika wewnętrznego.

 

Dodatkowo siłownik może zostać wyposażony w szereg akcesoriów zwiększających jego walory użytkowe jak na przykład grzałka rezystancyjna ułatwiająca pracę napędu w warunkach zimowych.

 

Więcej…
 
Deimos FAST NET Drukuj Email

Deimos FAST NET - siłownik do bram przesuwnych o ciężarze do 500 kg.Siłowniki DEIMOS z serii FAST NET przeznaczone są do rezydencyjnych bram przesuwnych o ciężarzeciężarze|||||Z określaniem ciężaru w kilogramach wiąże się stara (nieużywana obecnie) jednostka siły – tzw. "kilogram siła”. W ten sposób określało się siłę, z którą Ziemia przyciąga ciało (przedmiot) o masie 1 kg. UWAGA!!! Siłę ciężkości (ciężar) wyrażamy w niutonach [N]. Masę wyrażamy w kilogramach [kg]. Dla ciał (przedmiotów) umieszczonych w pobliżu powierzchni Ziemi ciężar (liczbowo) jest około 10 razy większy od ich mas. od 3000 N (~300 kg) [DEIMOS 300  NET] do 5000 N (~500 kg) [DEIMOS BT NET] i długości od 3 do 4 m ***w świetle wjazdu*** oraz częstotliwości użytkowania napędów do 60 cykli na dobę. Są wszechstronne i funkcjonalne dzięki obniżonej pozycji koła zębatego i zwartej konstrukcji. Cechuje je estetyka wykonania i solidna trwała budowa. Wewnętrzna przekładnia samohamowna wraz z silnikiem zasilanym napięciem 24 V DC blokują ręczne otwieranie i zamykanie bramy.

 

Innowacyjny system BFT FAST NET (który jest opatentowanym rozwiązaniem, chronionym miedzynarodowym prawem) umożliwia podłączenie wszystkich akcesoriów za pomocą pojedynczego, dwużyłowego, niespolaryzowanego przewodu, co praktycznie uniemożliwia popełnienie błędu podczas instalacji. Połączenia między komponentami systemu mogą być wykonane zarówno w sposób szeregowy jak i równoległy.

 

Napędami steruje centrala NETTUNO S wyposażona w wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD ułatwiający programowanie. Zintegrowany radioodbiornik z kodem dynamicznie zmiennym umożliwia zapamiętanie do 63 pilotów. Bezpieczeństwo zapewnia funkcja amperometrycznego wykrywania przeszkód. Brama po natrafieniu na przeszkodę, natychmiast zatrzymuje się i odwraca ruch.

Więcej…
 
Ares 1500 Drukuj Email

Ares 1000 - siłownik do bram przesuwnych o  ciężarze do 1000 kg.Siłownik ARES 1500 przeznaczony jest do bram przesuwnych rezydencyjnych oraz bram przy zespołach mieszkalnych, których ciężar wynosi do 15000 N (~1500 kg). Jest wszechstronny i funkcjonalny dzięki obniżonej pozycji koła zębatego i zwartej konstrukcji. Cechuje go estetyka wykonania i solidna trwała budowa. Wewnętrzna przekładnia samohamowna wraz z silnikiem zasilanym napięciem 24 V DC blokują ręczne otwieranie i zamykanie bramy. Wbudowana centrala sterująca HQSC-D wyposażona jest w wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD ułatwiający programowanie i diagnostykę urządzenia.

Nowością w centrali HQSC-D jest wykorzystanie technologii mikroprocesorowej do zarządzania zaawansowanymi funkcjami takimi jak wirtualny enkoder, którego zadaniem jest jeszcze lepsza kontrola ruchu bramy. Inteligentny, dynamiczny system pomiaru i kontroli momentu obrotowego D-TRACK sprawia, że siłownik używa najmniejszej siły potrzebnej do otwierania lub zamykania co gwarantuje m.in. większe bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo zastosowanie dwóch trybów programowania urządzenia - trybu uproszczonego oraz trybu zaawansowanego - zwiększa jego walory użytkowe.

 

Do opcji w menu dodane zostały funkcje dedykowane: "miękki" start i zatrzymanie, funkcja ICE (ułatwiająca pracę w okresie zimowym), możliwość zmiany kierunku działania siłownika (zmienia kierunek otwierania oraz działanie wyłączników krańcowych) oraz opcja testu listwy krawędziowej.

Zintegrowany z centralą radioodbiornik CLONIX z kodem dynamicznie zmiennym umożliwia zapamiętanie do 63 pilotów.

 

Więcej…
 
Icaro NF Drukuj Email

Icaro MA - siłownik do bram przesuwnych o ciężarze do 2000 kg.Siłownik ICARO NF zaprojektowano z przeznaczeniem do bram przesuwnych przemysłowych, o ciężarze do 2000 kg i długości do 14 m. Urządzenie posiada silnik zasilany napięciem 230 V AC z własnym systemem chłodzenia oraz wbudowaną zaawansowaną technologicznie centralę sterującą LEO B CBB, wyposażoną w wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD, który w znaczący sposób ułatwia prorgamowanie oraz diagnostykę napędu. Sterownik napędu posiada funkcje autodiagnozy oraz statystyki użycia dostępne za pośrednictwem wyświetlacza LCD. Umożliwia także automatyczny dobór parametrów pracy urządzenia takich jak: moment obrotowy, siła hamowania czy sprzęgło.

 

Centrala posiada zintegrowany radioodbiornik CLONIX z kodem dynamicznie zmiennym, który umożliwia zapamiętanie do 63 pilotów z serii MITTO. Oprócz tego posiada także złącze grzebieniowe służące do podłączenia dodatkowego radioodbiornika wewnętrznego.

 

Bezpieczeństwo zapewnia enkoder optyczny służący do wykrywania przeszkód oraz ustalaniu charakterystycznych położeń bramy np. funkcja furtki. Brama po natrafieniu na przeszkodę natychmiast zatrzymuje się i odwraca ruch. Siłownik posiada przekładnię w kąpieli olejowej i przeznaczony jest do pracy ciągłej.

 

Dodatkowo siłownik może zostać wyposażony w szereg akcesoriów zwiększających jego walory użytkowe jak na przykład grzałka rezystancyjna ułatwiająca pracę napędu w warunkach zimowych.

Więcej…
 
SP 4000 Drukuj Email

SP 4000 - siłownik do bram przesuwnych przemysłowych o ciężarze do 4000 kg.Siłowniki SP 4000 to napędy do bram przesuwnych przemysłowych, o masie do 4000 kg i długości do 21 m. Posiadają one silnik o mocy 1500 W zasilany napięciem trójfazowym - 400 V - z własnym systemem chłodzenia oraz wbudowaną centralę sterującą SIRIO TEL. Centrala posiada złącze karty radiowej i jest wyposażona w prosty system programowania poprzez przełączniki typu DIPSWITCH oraz potencjometry. Siłownik posiada przekłądnię hydrodynamiczną. Przeznaczony jest do pracy ciągłej.

 

Centrala SIRIO TEL umożliwia zaprogramowanie i wykorzystanie wielu funkcji takich jak np.: 2 lub 4 krokowa logika działania, funkcja furtki, automatyczne zamykanie, działanie fotokomórek podczas otwierania, wstępne świecenie lampy sygnalizacyjnej czy ustawienie trybu działania z operatorem lub automatycznego.

 

Dodatkowo centrala SIRIOTEL jest wyposażona w system diagnostyczny (diody LED), który jest przydatny podczas identyfikacji problemów w systemie.

 

Złącze grzebieniowe wbudowane w centralę daje możliwość wykorzystania dowolnego radioodbiornika zgodnego z tym standardem (np. wewnętrzny radioodbiornik CLONIX 2).

Więcej…
 
Deimos 500 Drukuj Email

Deimos SR - napęd do bram przesuwnych o ciężarze do 500 kg.Siłownik DEIMOS SR przeznaczony jest do rezydencyjnych bram przesuwnych o ciężarze do 5000 N (~500 kg) i długości do 6 m w świetle wjazdu oraz częstotliwości użytkowania napędu do 60 cykli na dobę. Jest wszechstronny i funkcjonalny dzięki obniżonej pozycji koła zębatego i zwartej konstrukcji. Cechuje go estetyka wykonania i solidna trwała budowa. Wewnętrzna przekładnia samohamowna wraz z silnikiem zasilanym napięciem 230 V AC blokują ręczne otwieranie i zamykanie bramy. Siłownik wyposażony jest w sprzęgło mechaniczne. Brama po natrafieniu na przeszkodę naciska na nią z siłą zależną od ustawienia sprzęgła.

 

Wbudowana centrala sterująca ALPHA umożliwia zaprogramowanie i wykorzystanie wielu funkcji takich jak np.: 3 lub 4 krokowa logika działania, funkcja furtki, sygnalizacja stanu bramy, wyjście drugiego kanału radia, działanie fotokomórek podczas otwierania,  czy zamknięcie bramy zaraz po zwolnieniu lini fotokomórek.

 

Centrala posiada zintegrowany radioodbiornik CLONIX z kodem dynamicznie zmiennym, który umożliwia zapamiętanie do 63 pilotów z serii MITTO. Oprócz tego posiada także złącze grzebieniowe służące do podłączenia dodatkowego radioodbiornika wewnętrznego.

 

Dodatkowo siłownik może zostać wyposażony w szereg akcesoriów zwiększających jego walory użytkowe jak na przykład grzałka rezystancyjna ułatwiająca pracę napędu w warunkach zimowych.

 

Więcej…
 
Deimos 800F Drukuj Email

Deimos 800F - napęd do bram przesuwnych o ciężarze do 800 kg.Siłownik DEIMOS 800F przeznaczony jest do rezydencyjnych bram przesuwnych o ciężarze do 8000 N (~800 kg) i długości do 8 m w świetle wjazdu oraz częstotliwości użytkowania napędu do 60 cykli na dobę. Jest wszechstronny i funkcjonalny dzięki obniżonej pozycji koła zębatego i zwartej konstrukcji. Cechuje go estetyka wykonania i solidna trwała budowa. Wewnętrzna przekładnia samohamowna wraz z silnikiem zasilanym napięciem 230 V AC wyposażonym w elektrohamulec blokują ręczne otwieranie i zamykanie bramy. Siłownik wyposażony jest w sprzęgło mechaniczne. Brama po natrafieniu na przeszkodę naciska na nią z siłą zależną od ustawienia sprzęgła.

 

Wbudowana centrala sterująca ALPHA umożliwia zaprogramowanie i wykorzystanie wielu funkcji takich jak np.: 3 lub 4 krokowa logika działania, funkcja furtki, sygnalizacja stanu bramy, wyjście drugiego kanału radia, działanie fotokomórek podczas otwierania,  czy zamknięcie bramy zaraz po zwolnieniu lini fotokomórek.

 

Centrala posiada zintegrowany radioodbiornik CLONIX z kodem dynamicznie zmiennym, który umożliwia zapamiętanie do 63 pilotów z serii MITTO. Oprócz tego posiada także złącze grzebieniowe służące do podłączenia dodatkowego radioodbiornika wewnętrznego.

 

Dodatkowo siłownik może zostać wyposażony w szereg akcesoriów zwiększających jego walory użytkowe jak na przykład grzałka rezystancyjna ułatwiająca pracę napędu w warunkach zimowych.

 

Więcej…
 
Ares 1000 Drukuj Email

Ares 1000 - siłownik do bram przesuwnych o ciężarze do 1000 kg.Siłownik ARES 1000 przeznaczony jest do bram przesuwnych rezydencyjnych oraz bram przy zespołach mieszkalnych, których ciężar wynosi do 10000 N (~1000 kg). Jest wszechstronny i funkcjonalny dzięki obniżonej pozycji koła zębatego i zwartej konstrukcji. Cechuje go estetyka wykonania i solidna trwała budowa. Wewnętrzna przekładnia samohamowna wraz z silnikiem zasilanym napięciem 24 V DC blokują ręczne otwieranie i zamykanie bramy. Wbudowana centrala sterująca HQSC-D wyposażona jest w wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD ułatwiający programowanie i diagnostykę urządzenia.

Nowością w centrali HQSC-D jest wykorzystanie technologii mikroprocesorowej do zarządzania zaawansowanymi funkcjami takimi jak wirtualny enkoder, którego zadaniem jest jeszcze lepsza kontrola ruchu bramy. Inteligentny, dynamiczny system pomiaru i kontroli momentu obrotowego D-TRACK sprawia, że siłownik używa najmniejszej siły potrzebnej do otwierania lub zamykania co gwarantuje m.in. większe bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo zastosowanie dwóch trybów programowania urządzenia - trybu uproszczonego oraz trybu zaawansowanego - zwiększa jego walory użytkowe.

 

Do opcji w menu dodane zostały funkcje dedykowane: "miękki" start i zatrzymanie, funkcja ICE (ułatwiająca pracę w okresie zimowym), możliwość zmiany kierunku działania siłownika (zmienia kierunek otwierania oraz działanie wyłączników krańcowych) oraz opcja testu listwy krawędziowej.

Zintegrowany z centralą radioodbiornik CLONIX z kodem dynamicznie zmiennym umożliwia zapamiętanie do 63 pilotów.

 

Więcej…
 
Icaro MA Drukuj Email

Icaro MA - siłownik do bram przesuwnych o ciężarze do 2000 kg.Siłownik ICARO MA zaprojektowano z przeznaczeniem do bram przesuwnych przemysłowych, o ciężarze do 2000 kg i długości do 14 m. Urządzenie posiada silnik zasilany napięciem 230 V AC z własnym systemem chłodzenia oraz wbudowaną zaawansowaną technologicznie centralę sterującą LEO MA D, wyposażoną w wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD, który w znaczący sposób ułatwia prorgamowanie oraz diagnostykę napędu. Sterownik napędu posiada funkcje autodiagnozy oraz statystyki użycia dostępne za pośrednictwem wyświetlacza LCD. Umożliwia także automatyczny dobór parametrów pracy urządzenia takich jak: moment obrotowy, siła hamowania czy sprzęgło.

 

Centrala posiada zintegrowany radioodbiornik CLONIX z kodem dynamicznie zmiennym, który umożliwia zapamiętanie do 63 pilotów z serii MITTO. Oprócz tego posiada także złącze grzebieniowe służące do podłączenia dodatkowego radioodbiornika wewnętrznego.

 

Bezpieczeństwo zapewnia enkoder optyczny służący do wykrywania przeszkód oraz ustalaniu charakterystycznych położeń bramy np. funkcja furtki. Brama po natrafieniu na przeszkodę natychmiast zatrzymuje się i odwraca ruch. Siłownik posiada przekładnię w kąpieli olejowej i przeznaczony jest do pracy ciągłej.

 

Dodatkowo siłownik może zostać wyposażony w szereg akcesoriów zwiększających jego walory użytkowe jak na przykład grzałka rezystancyjna ułatwiająca pracę napędu w warunkach zimowych.

 MODEL ZASTĄPIONY MODELEM ICARO NF od Maja 2013

 
SP 3500 - niezawodność i moc Drukuj Email
sp3500_pignoneBFT SP 3500 to nowy siłownik elektromechaniczny zaprojektowany specjalnie dla dużych bram przesuwnych do 3500 kg wagi.

Solidna konstrukcja siłownika, obudowa z blachy stalowej malowanej proszkowo oraz zintegrowana centrala sterująca ułatwia instalację i sprawia, że SP3500 jest idealny dla wszystkich aplikacji przemysłowych, gdzie niezawodność i moc są niezbędne.
Więcej…