Napędy skrzydłowe hydrauliczne
Hydrauliczne siłowniki do bram skrzydłowych.

Siłowniki hydrauliczne to propozycja BFT, skierowana do posiadaczy dużych, ciężkich i intensywnie użytkowanych bram skrzydłowych. Są to rozwiązania niezawodne i sprawdzające się w każdych warunkach. Firma BFT jako pierwsza na rynku prezentuje także siłowniki hydrauliczne wyposażone w silnik 24V z funkcją wykrywania przeszkód i dokładną regulacją położeń krańcowych.

Skorzystaj z diagramu poniżej, aby dobrać właściwe dla Twoich potrzeb rozwiązanie.

Aby powiększyć obraz kliknij go lewym klawiszem myszki.

Tabela doboru siłownika hydraulicznego do bramy skrzydłowej.

1. Siłownik do bramy skrzydłowej dobieramy w zależności od następujących czynników:
- długość skrzydła,
- ciężar skrzydła,
- intensywność użytkowania,
- wymiar montażowy B.

2. Długość skrzydła jest parametrem orientacyjnym. Należy jednak pamiętać, że długie iw ysokie skrzydło bramy, wypełnione dodatkowo np. deskami, będzie nie tylko ciężkie, ale przede wszystkim będzie stawiało bardzo duży opór na wietrze. Może to spowodować nieprawidłowe działanie siłowka.

3. Masa skrzydła jest istotnym parametrem przy doborze siłownika i jest związana z siłą konieczną do otwarcia lub zamknięcia bramy.Podana w tabeli powyżej masa nie obejmuje oporów powietrza. Zaleca się aby do bram wypełnionych stosować siłownik z zapasem min. 30%.

4. Intensywność użytkowania określa zalecaną liczbę cykli na dobę. Intensywność użytkowania możemy orientacyjnie wyliczyć, mnożąc liczbę użytkowników przez trzy (średnią liczbę użyć). W każdym z siłowników jest wbudowane zabezpieczenie termiczne, jeżeli siłownik będzie pracował zbyt intensywnie i temperatura silnika osiągnie poziom maksymalny, to nastąpi jego wyłączenie. Po ostygnięciu silnika, siłownik powraca do normalnego trybu.

5. Wymiar montażowy B jest niezwykle ważnym parametrem. W przypadku nieprawidłowo dobranego siłownika, może się okazać, że bramanie otworzy lub nie zamknie się całkowicie, a w skrajnych przypadkach siłownika nie da się zamontować. Powyższa tabelawsposób orientacyjny wskazuje maksymalny wymiar montażowy B i jednocześnie na adekwatny wymiar A. W celu dokładnego doboru wymiaru należy zapoznać się z instrukcją od konkretnego siłownika.GIUNO ULTRA BT A20-BT A50 Drukuj Email
środa, 28 września 2016 09:58
Siłownik hydrauliczny GIUNONowe modele siłowników hydraulicznych GIUNO ULTRA BT A20 oraz GIUNO ULTRA BT A50 już dostępne. Nowy design i całkowicie zmodernizowana konstrukcja napędu zapewnia bardzo wysoką sprawność i niezawodność w nawet niajcięższych warunkach pracy.
Więcej…