Pomoc Drukuj Email
Szanowni Użytkownicy,

Dołożyliśmy - i nadal będziemy dokładać - wszelkich starań, aby przeglądanie naszego serwisu było jak najprostsze i nie sprawiało Państwu trudności. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które mogą ułatwić życie:

KODOWANIE POLSKICH ZNAKÓW

Aby mogli Państwo poprawnie oglądać polskie czcionki (bez tzw. krzaczków), użyliśmy kodowania UTF-8. Zapewnia to poprawne wyświetlanie polskich znaków diakrytycznych praktycznie we wszystkich przeglądarkach internetowych (Firefox, Opera, Netscape, Internet Explorer) na wszystkich systemach operacyjnych.

Najwięcej problemów z tytułu kodowania znaków zdarzało się w Internet Explorerze, dlatego przypominamy jak W MS IE zmienić kodowanie znaków. W celu poprawnego ich wyświetlania w tej przeglądarce należy wybrać z jej górnego menu opcję Widok, a następnie z rozwiniętego menu wybieramy Kodowanie - potem z kolei Europa Środkowa (ISO).

ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU

Serwis jest zoptymalizowany dla rozdzielczości 1280x1024 pikseli przy 32-bitowej głębi kolorów. Jeśli musisz przewijać stronę w poziomie najprawdopodobniej znaczy to, że rozdzielczość Twojego monitora/ekranu ustawiona jest poniżej wartości 1024x768 piksel, co stanowi minimum dla komfortowego przeglądania naszego serwisu. Jeśli natomiast grafika jest również nie najlepszej jakości, to prawdopodobnie głębia kolorów ustawiona jest poniżej 32-bitów.

Aby dokonać zmian w systemie MS Windows wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszki na Pulpicie (w jego dowolnym, pustym miejscu) i wybrać z menu kontekstowego Właściwości. Ukaże nam się okno Właściwości: Ekran. Wybieramy w nim skrajną prawą zakładkę, czyli Ustawienia. Teraz widzimy opcje (Rozdzielczość ekranu oraz Jakość kolorów), które możemy zmienić. Dostosowujemy je do naszych potrzeb i klikamy poniżej przycisk OK. Gotowe!

ANIMACJE FLASH

Aby móc poprawnie wyświetlać animacje typu flash, konieczne jest zainstalowanie w danej przeglądarce internetowej plugin'a (wtyczki), który pozwoli na ich odtwarzanie. Poniżej podajemy lokalizacje, z których można pobrać i zainstalować niezbędny plugin dla najpopularniejszych przeglądarek internetowych:

Flash Player for Mozilla Firefox

Flash Player for MS Internet Explorer

1280x1024